Únor 2014

REGISTRACE MAZLÍČKA

23. února 2014 v 11:04 | Shayla |  ZÁKLADNÍ

Nassy Stone

22. února 2014 v 10:50 | Shayla |  NEMESIS

Cheirón

17. února 2014 v 21:09 | Nikky |  SYSTÉMOVÉ POSTAVY - OSTATNÍ RASY
JMÉNO: Cheirón
VĚK: Nesmrtelný
RASA: Kentaur
FC: Anthony Stewart Head

Paní H.

16. února 2014 v 16:02 | Nikky |  SYSTÉMOVÉ POSTAVY - NIŽŠÍ BOHOVÉ
JMÉNO: Hekaté
VĚK: Nesmrtelná

RASA: Bohyně
FC: Katie McGrath

REGISTRACE TÁBORNÍKA

16. února 2014 v 14:56 | Shayla

Tato rpg se odehrává patnáct let po konci knih. Gaia byla poražena a Percy s ostatními si žijí své, povětšinou klidné, životy. Mají práci, někdo dokonce i děti, a občas se dokonce zajedou podívat do Tábora Polokrevných nebo Tábora Jupiter, do svého domova, na návštěvu. Abychom zamezili nepřesnostem v datech narození, všechny události v knihách se oproti naší přítomnosti odehrály před patnácti lety, tedy někdy kolem roku 2000 až 2005.

Prosím, snaž se ze sebe při vyplňování registrace vydat co nejvíce, spousta hráčů si s profilem dává několikadenní práci a dobrý profil postavy jednoduše nelze napsat za jedno odpoledne. Stejně tak zajímavá postava nemůže vzniknout, pokud z ní zajímavou postavu neuděláš. Rozepiš se co nejvíce, jak to jen jde. Jakmile registraci odešleš nemůžeš ji už upravovat. To až později ve hře, pokud se tvé postavě stalo něco velmi důležitého, co jí nějak výrazně změnilo a podobné věci. To tak můžeš provést zde. Krátké registrace nepřijímáme! Čím delší registrace, tím větší šance na přijetí. Při psaní se snaž dodržet správný pravopis, umístění čárek a slovosled. Pokud si nejsi jistý, dej svůj profil před odesláním někomu přečíst a nebo ho projeď Wordem, který ti případné chyby zvýrazní, abys je mohl opravit. Žádná postava není rádoby Superman nebo Chuck Norris, proto se snaž držet reality, Mary/Gary Sue postavy automaticky odmítáme. Před registrací si prosím přečti pravidla. V případě jakéhokoliv dotazu nám dej vědět na mail. Pokud si nevíš rady při psaní postavy, toto ti hodně pomůže.
1. PŘEZDÍVKA
Jméno, pod kterým zde budeš vystupovat. Snaž se vybrat si přezdívku tak, aby tu už jedna taková nebyla, nebo nebyla hodně podobná nějaké jiné. Snadno by se to pak pletlo. Vždy jsou lepší přezdívky začínající velkým písmenem, bez čísel a znaků jako je podtržítko, hvězdička a podobně. Pomlčka uprostřed přezdívky je povolena.

2. JMÉNO POSTAVY
Jméno a příjmení tvé postavy. Jak se bude jmenovat? Bude mít i prostřední jméno? Přezdívku? Jen prosím nevybírej česká jména jako Pepa, Božena a podobně. :)

3. FOTKA TVÉ POSTAVY
KVALITNÍ fotka, velká, nejlépe na šířku a kde obličej nezabírá celou fotku, pokud bude fotka nekvalitní, vyberu nějakou kvalitnější co nejpodobnější té původní. Fotka samozřejmě musí odpovídat vzhledu a berte ohled na to, že rozmazané fotky vypadají ve zmenšení ještě více rozmazaněji. To samé platí i u rozpixelovaných (kostičkovaných) obrázků. Také se TADY podívej, jestli už náhodou někdo tu dotyčnou osobu pro svou postavu nepoužil. Nemáš nápad na Face Claim? Existuje spousta stránek, třeba TADY, TADY nebo TADY. NAPIŠ FACE CLAIM (Jméno představitele na fotce)!

4. VZHLED POSTAVY
Prvně si uvědom, kolik tvé postavě je přibližně let. Jak tvá postava vypadá? Jakou má barvu vlasů? A očí? Co za oblečení nosí nejčastěji? Je jasné, že nebude chodit nahá Má nějaký amulet, například přívěšek, který nikdy nesundavá? Nebo snad pihy či jiné výrazné znaky, které jí dělají jedinečnou? Napiš všchno. Dodržuj však realitu, dívka z Ruska se zcela jistě nebude jmenovat Jewel a nebude mít krásně olivově opálenou pleť. MINIMÁLNĚ 300 SLOV.

5. POVAHA POSTAVY
Jaká je tvá postava? Milá, usměvavá, nápomocná? Nebo snad zlá, pomstychtivá a krutá? Jak reaguje na různé situace? Třeba hádku, smrt, překvapení? Napiš toho co nejvíce o chování tvé postavy. Také ber ohled na božského rodiče tvé postavy, určitě potomek Área nebude malé milé usměvavé sluníčku. Avšak výjimka přeci jen potvrzuje pravidlo. MINIMÁLNĚ 300 SLOV.

6. HISTORIE POSTAVY
Co tvá postava zažila předtím, než se dostala do Tábora Polokrevných? Kde a kdy se narodila, jaké měla dětství? Kolik jí je teď? Byla sirotek, nebo měla rodinu? Má nějaké sourozence? Jsou to také Polokrevní? Jak se dostala do tábora? Jak dlouho tam je? Narodila se tam, žije tam už několik let/měsíců nebo je v něm poprvé? Hlavně dávej pozor, aby věk postavy seděl s historií, šestileté dítě těžko procestovalo celý svět a do toho stihlo ještě samo pozabíjet několik nestvůr, založit si rodinu a najít si práci, aby mohlo živit rodinu. MINIMÁLNĚ 500 SLOV.

7. BOŽSKÝ RODIČ
ZDE si vyber svého božského rodiče. Vyber si pouze jednoho z bohů, po registraci už není možné boha změnit! Každý z bohů je důležitý, všichni mají ojedinělé schopnosti. Za svého rodiče si nemůžeš vybrat Héru, Hestii ani Artemis, protože to jsou panenské bohyně. Potomka Velké Trojky, Titánů (případně Gigantů) a Protogenoi si mohou udělat pouze VIP hráči.

8. ŽÁDOST O SCHOPNOST
Zde napiš, jakou schopnost zděděnou po božském rodiči chceš, aby tvá postava ovládala jako první. Později se samozřejmě naučí ovládat i ostatní schopnosti. A přes požehnání i třeba nějaké další. Všechny bohovy schopnosti jsou vypsané přímo u něj když rozklikneš jeho článek. Schopnosti získáš postupně během hry, kdy Ti je určí vypravěč, například, když se Tvá postava setká s nestvůrou nebo dokonce hned několika nestvůrami, máš větší šanci, že se pod tlakem u Tvé postavy rozvine nějaká schopnost. Setkání s božským rodičem může být také velmi přínosné. Rodiče postavě mohu věnovat zbraň, či schopnost. Další zbraně, magické předměty a schopnosti se dají zakoupit v Hermově obchůdku, kde své body dovednosti vyměňuješ za drachmy a za ty pak nakupuješ. Pokud si chceš vybrat schopnost, která není u božského rodiče Tvé postavy napsaná, je nutno to předem prodiskutovat s adminem.

9. ŽÁDOST O ZBRAŇ
Zde napiš, jakou zbraň bys chtěl, aby tvá postava používala. Během hry jí získá. Dbej však také na materiál. Krom smrtelnických kovů existují ještě tři další kovy - Božský bronz, Imperiální zlato a Styxská ocel, tři kovy, kterým se nestvůry vyhybají velkým obloukem. Stačí jediný dotyk pod kůži a rozsypou se v prach. Božský bronz i imperiální zlato se těží na Olympu, kove v Héfaistových kovárnácha chladí ve vodách řeky Léthé. Jsou to podstatě skoro ty samé kovy, jen imperiální zlato je vzácnější a používají ho výhradně Římané, zatímco Řekové používají božský bronz. Skrze tyto kovy se také přenáší schopnosti polokrevného a umocňují se tím. Obyčejnému smrtelníkovi neublíží, zbraň z božského bronzu nebo imperiálního zlata jen neškodne projde tělem, zatímco polokrevnému, nestvůře, Titánům a vlastně všemu, co má nějakou spojitost s božskou polovinou světa, ublíží. Dokonce i bájní tvorové jako pegasi nebo draci se po zranění rozsypou v prach.
Styxská ocel je ale kov velmi speciální. Ne všichni polokrevní ho totiž zvládnou ovládat. Dokáží to jen děti temnějších bohů, hlavně Háda, dále Hypnoa, Morphea, Ereba, Thanata, Hekaté, Selené a ve vyjímečných případech i děti Área pokud jsou hodně mocné. Těží se v Podsvětí a je velmi vzácná, vzácnější než imperiální zlato a dokonce ani Héfaistos jí nemá rád, nerad s ní ková. Místo v Léthé se chladí v řece Styx a pro zbraně z tohoto kovu je typická čená nebo uhlově stříbrná barva. Nepřenáší se skrze ní schopnosti, ale zase se s ní dají porazit nesmrtelné nestvůry jako třeba kostlivci, lidově nazývaní Šedáci.

10. ZAJÍMAVOST
Není povinné, ale pokud chceš ke své postavě něco dodat, tady máš možnost. Může to být prakticky cokoliv, od důležité části historie Tvé postavy, přes koníčky, oblíbené věci, vrozené nemoci, další schopnosti a věci, ve kterých Tvá postava vyniká... Ve fantazii se meze nekladou, tak se neboj rozepsat ;)

11. TITULY
Získala tvá postava za svého života nějaký titul, který jí vystihuje? Například pašerák, lovec relikvií, hrdina? Zde můžeš vypsat všechny tituly, propusť uzdu své fantazii, ale všechno s rozmyslem, tituly musí opravdu sedět například z nějakou událostí v minulosti tvé postavy a podobně. Přezdívky sem nepatří, ty piš do zajímavostí. Pokud žádný titul nezískala, napiš do této kolonky "---".

12. ZKUŠENOSTI
Pokud tvoje postava absolvovala roky tréninku, rozepiš mi kolik bodů má u které dovednosti, ber ohled na její zaměření, roky strávené v táboře nebo jinde tréninkem a také samotný počet bodů, příliš overpowered postavy neberu. Když žádné zkušenosti nemá, je ve světě polokrevných úplný zelenáč, nováček, napiš do této kolonky "---".

13. KONTROLNÍ OTÁZKY
Oprav tuto větu: "Proš nemúžeme bít tadi? Protoše je to tady nepespečné a bili byjsme moc na ráňe."
Napiš herní post o tom, jak tvá postava přichází k jezeru, kde sedí dívka, nymfa, a hází po hladině žabky. Zaslechne tvůj příchod, otočí se, ale její výraz se změní na zděšený, protože přímo za tebou se nachází pekelný pes. Tento bod slouží k tomu, abychom věděli, jak si dokážete poradit s komplikovanou situací ve hře a celkově se rozepsat, protože přeci nikdo nechce drtit dlouhý post a pak zjistit, že dostal jenom třířádkovou odpověď, že? :)

Registraci pošli na camp.of.half.blood@gmail.com
Na tento mail si taktéž napiš o heslo do online chatu a non-rpg knihy.


SVĚT

16. února 2014 v 13:30 | Shayla |  ZÁKLADNÍ

TÁBOR POLOKREVNÝCH

15. února 2014 v 11:29 | Shayla |  ZÁKLADNÍ


POSTAVY

15. února 2014 v 11:06 | Shayla |  ZÁKLADNÍ


Polobozi. Zvaní též jako polokrevní. Polokrevný je dítě smrtelníka a nějakého boha nebo dítě dvou polokrevných či polokrevného a boha. Druhý případ se častěji vyskytuje v Táboře Jupiter a třetí případ je vzácný, protože to ve vetšině případů vyvolává rozepře mezi bohy. Na první pohled vypadají jako běžní smrtelníci, ale snadno se dají poznat, protože většina z nich trpí dyslexií, jejich mozek je naorientovaný na starořečtinu/latinu, a hyperaktivitou s poruchou pozornosti (ADHD). O projevech zvláštních schopností zděděných po božských rodičích ani nemluvě. Jejich život je těžký, čím mocnější božský rodič, tím více nestvůrám voní a nestvůry jsou věčně hladové. Loví polokrevné, aby zbavily bohy jejich moci, jejich pěšáků, svrhly Olymp a temná zlá strana nestvůr, Titánů a Gigantů mohla ovládnout svět. Většinou se do tábora dostávají v doprovodu satyrů, svých smrtelných rodičů nebo sami shodou náhod. Dovedení do tábora samotným bohem je výjimka.A
AFRODITAAPOLLÓNAPATÉÁRÉSASKLÉPIOSATHÉNA
B
BOREAS
C
CHIONÉCHRONOS
D
DEIMOSDÉMÉTÉRDIONÝSOS
E
ERISÉRÓSEURUS
H
HÁDÉSHÉBÉHÉFAISTOSHEKATÉHERMÉSHYPNOS
I
IRIS
K
KIRKÉ
M
MELINOEMORPHEUS
N
NEMESISNÍKÉNOTUS
P
PERSEPHONAPHOBOSPOSEIDÓN
T
THANATOSTHÉTIS
Z
ZEPHYRUSZEUS

SEZNAM HRÁČŮ

15. února 2014 v 10:36 | Shayla |  ZÁKLADNÍ
Tato rpg se odehrává patnáct let po konci knih. Gaia byla poražena a Percy s ostatními si žijí své, povětšinou klidné, životy. Občas se dokonce zajedou podívat do tábora, do svého domova, na návštěvu. Abysme zamezili nepřesnostem v datech narození, všechny události v knihách se oproti naší přítomnosti odehrály před patnácti lety, tedy někdy kolem roku 2000 - 2005.

V.I.P hráči mají možnost zaregistrovat si více postav, než je dáno (tedy více, než 5) a mohou si zaregistrovat postavu k božskému rodiči, který už má plno, k Velké Trojce nebo potomka nějakého z bohů, který není v seznamu při registraci. Podrobnosti o tom, jak se stát V.I.P. hráčem, nalezneš v Často kladených dotazech. Pokud postava zemře a nebo je kvůli neaktivitě hráče smazána, zmizí z tohoto seznamu. To samé platí pro hráče, který se ukáže být neaktivní, toto je seznam aktivních hráčů, nikoliv všech hráčů, kteří u nás kdy hráli, takový ani neexistuje. PRO RYCHLEJŠÍ HLEDÁNÍ ZMÁČKNI F3 NEBO CTRL+F
ADMINI
Louisiana - Amelia H. Stugarfrei, Alfred Williams, Michaela C. DeDuna
Nicolle - Caitlin M. Bennett, Cathryn Ellerwood, Christopher J. Rodgers, James A. Nolan, Zoey V. Donnovan
Nikky - Nancy Catherine Evegreen
Shayla - Aaron Mundoo, Matthew Williams, Pepper H. Robinson, Richard Buchanan, Seamus Wood
V.I.P. HRÁČI
Alea Gatch/Sky - Ashithrity Di Nocturalnes, Hailey Green, Laura Starr, Sebastian E. Johnson, Skylar V. Layer
Ann - David Njord Bengt, Emily Kynton, Flynn R. Tapper
Any - Nassy Stone
Olivia - Olivia K. Rodgers, Thalia Lingo
Šmoulinka/Šmoula - Christian W. Pike, James Pike, Lincoln Lightwood, Sebastian M. Walters
Will - Cameron Banks, Jeffrey E. Orwell, Kiera B. Sherlock, Margaret Manson, Meredith A. Parker
HRÁČI
Enwy - Eros Herondale, Oliver O'Connor
Forceen - Georgia A. D. Mitchell
Insanis - Nathaniel A. Ross
K.K. - Clara Jackson
Lythya - Darren Raleay
Mortical - Margot Rosemary Heart
Nocturne - Erik Chase

CHCI VÉST SRUB

15. února 2014 v 10:14 | Shayla |  ZÁKLADNÍ
Založeno: 11. února 2014 | Fandom: Percy Jackson