VRCH POLOKREVNÝCH (A JEHO OKOLÍ)

2. září 2015 v 18:42 | Shayla |  KNIHOVNA - MÍSTA

Je to skoro dvacet let, co do Tábora Polokrevných mířili tři polokrevní - Luke Castellan, syn Herma, Annabeth Chase, dcera Athény a Thalia Grace, dcera Dia. Pronásledovali je pekelní psi seslaní Hádem, bohem Podsvětí, který se na Dia hněval, že nedodržel přísahu z Druhé světové války o tom, že nikdo z Velké Trojky, tedy Zeus, Poseidon ani Hádés, nebudou mít žádné děti, aby se zamezilo proroctví o pádu Olympu.
Luke a Annabeth sedo tábora dostali, ale jen proto, že se Thalia obětovala. Zeus si této oběti všiml, zželelo se mu nad jeho jedinou dcerou, a dal Táboru Polokrevných dar. V místě, kde naposledy vydechla Thalia, vyrostla vysoká borovice a vytvořila okolo celého tábora ochrannou bariéru, která se bude zvětšovat podle růstu tábora a bude ho chránit před nestvůrami tak, jako ho Mlha chrání před zraky smrtelníků.
O šest let později byla borovice, a tudíž i Thalia, otrávena Lukem Castellanem, kterého posedl Titán času Kronos. Byla vyslána výprava vedená Clarisse LaRue, dcerou Área, do Moře Nestvůr pro Zlaté rouno, které dokáže vyléčit cokoliv. Výprava to byla komplikovaná, ale nebýt neschválené výpravy pod vedením Persea Jacksona, syna Poseidona a Annabeth Chase, dcery Athény, nedopadla by úspěšně. Borovice se vyléčila a dokonce i s jedním překvapením - čtrnáctiletá Thalia se vrátila zpět k životu, absolutně nedotčená časem, nezestárla. Po smrti Zöe Nightshade se stala hlavní Artemidinou Lovkyní.
Zlaté rouno ochrannou bariéru ještě více posílilo. Momentálně visí na nejnižší větvi borovice a hlídá ho drak Peleus. Většinou spí a Polokrevným neublíží, ale když se ocitne nebezpečí, které ohrožuje tábor a Rouno a není to jen nějaká potyčka Polokrevného s nestvůrou, neváhá zakročit. A že to není žádný prcek. Ovinutý kolem stromu se nezdá, ale měří dobrých dvacet metrů na délku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.
Založeno: 11. února 2014 | Fandom: Percy Jackson